Історія школи

   У 1958 році в Полтаві по вулиці Радянській, 9А (нині Монастирська) на території колишніх архієрейських садів було розпочато будівництво школи-інтернату № 1.
    Офіційне відкриття школи відбулося 5 вересня 1960 року. Першими вихованцями були діти з дитячих будинків, а згодом – діти з сільської місцевості та з міста. На час відкриття школи було зараховано 720 учнів. Першим директором школи-інтернату №1 була Алевтина Миколаївна Второва.
   У 60-ті роки педагоги школи працювали над пошуком шляхів підвищення ефективності навчально-виховного процесу; над створенням класних та шкільних колективів; формуванням органів дитячого самоврядування.
   У 70-ті роки здійснюється перехід на кабінетну систему. Установлюються у кабінетах комплекси ТЗН з дистанційним керуванням.
   У 80-ті роки виховательський колектив працює над наукової проблемою вивчення ефективності ведення виховного процесу за завданнями інституту загальних проблем виховання Академії педагогічних наук СРСР під керівництвом директора цього інституту, професора Миколи Івановича Монохова.
   Не відступаючи від традицій, осмислюючи нові напрямки в освіті, педагогічний колектив на початку 90-х років починає йти новим шляхом. У 1993 році на базі школи-інтернату №1 були створені ліцейні класи для обдарованих дітей з сільської місцевості. З провідними вищими навчальними закладами були укладені угоди про співробітництво.
   З 2003 року між школою-інтернатом та Обласною федерацією футболу підписується угода про співпрацю. Відкриваються класи для поглибленої підготовки футболістів. Неодноразово футболісти школи здобували перемоги на обласних та республіканських чемпіонатах, поповнювали ряди відомих футбольних команд України. У 2003 році придбано комп᾿ютерне обладнання і створено кабінет інформаційних технологій.
   З 1 вересня 2008 року школа носить назву «Полтавська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат №1 І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради».
    З 1 вересня 2018 року заклад отримав статус спортивної школи і носить назву Комунальний заклад «Полтавська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради».